Magyar népmesével várták a szeptember elsejétől iskolába készülő óvodásokat szüleikkel, és az óvónénikkel együtt a Csongrádyban.

... tovább...

Friday, May 4, 2018 11:54:00 AM

Sok elképzelés vár megvalósításra – a 25. testület hírei

Az építésügyek, fejlesztés, beruházás és területtervezés bizottsága Laczkó Gábor MKP-s képviselő vezetésével megtartotta beszámolóját.  A bizottság tanulmányozta a polgármester által bemutatott jövőbeni fejlesztések látványterveit, és az elnök elsőként a két temetőben zajló felújító munkálatokról tolmácsolta a tagok álláspontját. Ezentúl fejlesztés is várható a temetőkben. Az utóbbi időben a hagyományos temetkezésen túl, igény mutatkozik a hamvasztásra. Ehhez igyekszik igazodni az önkormányzat azzal, hogy urnafal kialakítását tervezi önerőből. Továbbá a község projektet készíttetett, hogy pályázni tudjon az iskolaudvarban kialakítható műfüves pályára.

Thursday, May 3, 2018 4:20:00 PM

Ismét győzelem!

A Szőgyéni Sport Klub Zsitvafödémes csapatát látta vendégül, és igényes mérkőzésnek lehettek tanúi a szurkolók, kivételesen szombat délután. Az első félidőben a mieink egy jó kezdést követően nagyon gyors egymásutánjában két gólt adtak. Andris Tamás a 6., és Nothart Michael a 29. percben talált az ellenfél kapujába. Az ellenfél annak ellenére, hogy nem volt a helyzet magaslatán az első 45 percben, Juraj Macek góljával a 34. percben szépített. A második félidőben a mieink egy kicsit szétestek, és a szép számban kínálkozó helyzeteket sorra kihagyták. Az ellenfél ezt a zavart, és a kapus hibáját kihasználva a 60. percben kiegyenlített. A  győztesnek járó három pontot Petrovič Kristóf 70. percben szerzett góljának köszönheti a Szőgyéni SK. Az eredmény 3:2 Szőgyén javára.

Wednesday, May 2, 2018 3:05:00 PM

Ma ünneplőbe öltözött az iskola

Az igazi pedagógus nagy tudású, varázslatos személyiség. Minden gondjaira bízott gyermeket úgy nevel, mintha a sajátja volna. Szerepe különleges, mondhatni bizalmi. A szülők nem csak legféltettebb kincsüket bízzák rá, de a család élete is nyitott könyv lesz a pedagógus számára.

Monday, April 16, 2018 11:54:00 AM

A mezőgazdaság nem csupán a termelésről szól – mezőgazdászok találkozója Szőgyénben

A növény nem tud elmenni a kórházba, ha rosszul érzi magát. A saját maga kialakított kórházában gyógyítja magát helyben a termőföldön. – fogalmazott humorosan az egyik legfontosabb témában Tamasek Zoltán ökológiai szemléletű integrált termesztés és védekezési módszer töretlen híve. A Csemadok helyi ASZ mezőgazdász találkozóra hívta a helyi és a környékbeli gazdákat, településvezetőket, hogy közösen gondolkodjanak arról, hogyan lehet ma menő szakma a mezőgazdaság.

Tuesday, April 10, 2018 2:29:00 PM

Húsvétra várva

Abban a szerencsében volt részünk, hogy Gábris Katalin éppen húsvét előtt, a nagyböjt végén tartott előadást a szőgyéni szokásokról a Szép Korúak Klubja és a könyvtár szervezésében. A hallagatóság befogadóképességét szem előtt tartva az előadó leszűkítette a kört, és a nagyböjt, valamint a húsvéti szokásokat vette sorra. Rendhagyó este kerekedett az előadásnak induló találkozóból, mert a puszta szó erején kívül néptánc, népdal, furulya és harmonika muzsika tette át a jelenkorba a régi hagyományokat.

Thursday, April 5, 2018 2:17:00 PM